Po srážce dvou osobních aut v Otrokovicích na Zlínsku v pondělí večer zemřela mladá žena

12. listopad 2019 09:45

V pondělí večer došlo v Otrokovicích k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Čelní střet si bohužel vyžádal jeden lidský život, tři těžce zraněné osoby a jedno zranění lehké.

Po srážce dvou osobních automobilů v Otrokovicích na Zlínsku zemřela v pondělí večer mladá žena. Další tři lidé utrpěli těžká zranění, jeden člověk je zraněný lehce. „Jeden z řidičů nadýchal 0,37 promile alkoholu,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

„Třiadvacetiletý řidič vozidla Seat jel podle dosud zjištěných informací vysokou rychlostí po ulici Objízdná v Otrokovicích ve směru od kruhového objezdu k ulici Nadjezd, dostal smyk a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s projíždějícím osobním vozidlem Škoda Octavia, které řídil sedmadvacetiletý řidič,“ uvedla mluvčí.

Smrtelná nehoda v Otrokovicích

Řidiči obou vozidel jsou podle ní těžce zranění. „Těžké zranění utrpěla i pětadvacetiletá spolujezdkyně ve vozidle Škoda Octavia a spolujezdkyně stejného věku ve vozidle Seat, která seděla na zadním sedadle. Ta bohužel svému zranění po příjezdu do nemocnice podlehla. Lehké zranění utrpěl čtyřiadvacetiletý spolujezdec z vozidla Seat,“ uvedla Kozumplíková.

Dechová zkouška prokázala požití alkoholu u řidiče octavie, u řidiče seatu byla negativní. Předběžná škoda na obou vozidlech je 190 tisíc korun. „Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému, policie po dobu vyšetřování nehody odkláněla dopravu. Okolnosti nehody vyšetřují dopravní policisté společně s kriminalisty,“ popsala Kozumplíková.

Podle dostupných informací je žena 18. letošní obětí dopravních nehod ve Zlínském kraji, z toho sedmou na Zlínsku. Za celý loňský rok si nehody na silnicích v regionu vyžádaly životy 22 lidí.

autor: Český rozhlas Zlín | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související