Orel mořský s broky v těle i pět set netopýrů. V Buchlovicích zachraňují stále více zvířat
V záchranných stanicích rok od roku přibývá zraněných volně žijících zvířat. Ve Zlínském kraji se ochránci přírody takto loni postarali o 950 z nich.
Do péče pracovníků záchranných stanic se loni v České republice dostalo přes 22 tisíc volně žijících zvířat.
Záchranné stanice jich takto podle Českého svazu ochránců přírody přijímají každoročně o tisíc až dva více.
„Kopírujeme celostátní trend, i nás zvířat přibývá. Loni jsme tak přijali kolonii 550 netopýrů. A rostoucí trend sledujeme i nyní,“ říká Martin Tomešek z buchlovické záchranná stanice. Ta je ve Zlínském kraji největší.
Zvířata míří do stanice nejčastěji se zraněními, a to od elektrických drátů nebo po srážkách s auty nebo kamiony. A polovina zvířat se vrací do přírody.
V Buchlovicích se tak nejčastěji starají o poštolky obecné po zásahu elektrickým proudem a káňata lesní, které se dostávají do kontaktu s auty.
Ve stanici mají i orla mořského, kterého zasáhli myslivci. „Má v těle broky a do volné přírody už nemůže,“ uvádí Martin Tomešek.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OVĚŘOVNA: Prodala Ukrajina ‚kompletně‘ svoje nerosty USA? ‚Europoslanec není dobře informovaný,‘ říká expert
-
Trump chtěl vyslat silný signál, že Amerika bude v éře geopolitické rivality jednat tvrdě, míní amerikanista
-
ONLINE: Maduro je ve vazbě v Brooklynu. K soudu může i se svojí ženou jít už v pondělí
-
Venezuelané na Floridě slaví zadržení Madura. Provolávají jméno Trumpa a chtějí pád Rodríguezové