Opravy dopravou velmi vytíženého mostu přes řeku Moravu v Uherském Hradišti se přibližují, silničáři požádali o stavební řízení

Most přes řeku Moravu mezi Starým Městem a Uherským Hradištěm podle silničářů nutně potřebuje opravu. Ředitelství silnic a dálnic už požádalo o stavební a územní řízení na jeho přestavbu.

Úřady začaly kvůli stavebnímu a územnímu řízení posuzovat plány silničářů na opravu mostu přes řeku Moravu mezi Starým Městem a Uherským Hradištěm. Most je jedním z nejvytíženějších míst při průjezdu po silnici číslo 55 v regionu a kapacitně už nestačí. Je to i jediné místo v Uherském Hradišti, kterým se dá autem přejet přes řeku Moravu. 

Podle žádosti ŘSD je most v nevyhovujícím stavu. Mělo by proto dojít k jeho rozšíření o jeden a půl metru, nová bude vozovka, musí se opravit i spodní části mostu. Zrekonstruovaná bude i světelná křižovatka s Moravní ulicí a nově budou i chodníky na přístupu z obou měst.

Opravy, které byly už několikrát odloženy, výrazně zkomplikují dopravu v Uherském Hradišti i Starém Městě. Ředitelství silnic a dálnic totiž předpokládá, že se opravy mostu budou dělat při omezeném provozu. Doprava bude ze čtyřproudé vozovky svedena do jednoho pruhu s obousměrným provozem.

Termín zahájení oprav zatím stanoven nebyl.

Spustit audio

Související