Doprava ve Zlínském kraji - stavby, uzavírky, omezení

Informace pro motoristy o významných dopravních stavbách a rekonstrukcích komunikací ve Zlínském kraji. Články pod aktuálními uzavírkami jsou řazeny podle aktuálnosti, tedy sestupně od nejnovějších.

Pro zimní období:

Čtěte také

Mapu AKTUÁLNÍ ÚDRŽBY SILNIC NA ZLÍNSKU najdete na webových stránkách www.dopravniinfo.cz v horní liště v pravém horním rohu pod symbolem vločky.

Aktuální uzavírky a omezení:

* Zlín – křižovatka ulic Mostní a Březnická

Čtěte také

1. března začaly v centru Zlína přípravné práce na přestavbu křižovatky ulic Březnická a Mostní pod zimním stadionem. Ačkoli se s dopravními omezeními pro motoristy počítalo od 13. března, začnou až 3. dubna.

Omezení:
* od začátku března je uzavřeno parkoviště mezi obratištěm trolejbusů a ulicí Mostní
* od 3. dubna bude omezen provoz na ulici Březnická. Povolen bude pouze jednosměrný průjezd vozidel ve směru z centra města k Majáku. V opačném směru budou motoristé používat objízdnou trasu přes Kudlov.

Čtěte také

Pro nákladní automobily povede objízdná trasa z Uherského Hradiště přes Otrokovice do Zlína. Na objízdné trase pro osobní auta a autobusy přes Kudlov se počítá s drobnější úpravou jízdních pruhů ulice Osvoboditelů v křižovatce u Kolektivního domu a s povolením jízdy vozidel v ulici Na Požáře ve směru od Hradské ulice ke Štefánikově včetně mostu přes Kudlovský potok, kde je nyní zaveden jednosměrný provoz v opačném směru.

Křižovatka ulic Mostní a Březnická ve Zlíně

* Zlín-Příluky

Čtěte také

U přípojky na průmyslovou zónu ve Zlíně-Přílukách pokračují až do května stavební práce. V provozu na frekventované silnici mezi Zlínem a Vizovicemi způsobují v dobách špiček kolony. Podrobnosti najdete ZDE.

Objížďka, Zlín, Pančava, únor až květen 2023

* Zahnašovice - Martinice

Čtěte také

Vzhledem k posunu prací na stavbě dálnice D49 v úseku Hulín – Fryšták bude nutné částečně uzavřít křižovatku u Zahnašovic u Holešova. Omezení začalo platit 8. 11. Minimálně do konce roku 2023 bude zcela neprůjezdná obslužná komunikace mezi Zahnašovicemi a Martinicemi (silnice Šindelná).

Čtěte také

Zachován zůstane provoz mezi Žeranovicemi a Martinicemi. Objízdná trasa povede pro všechna vozidla přes město Holešov, než bude vyřešena náhradní objízdná trasa pro vozidla nad 7,5t přes průmyslovou zónu Holešova.

ŘSD - uzavírka Zahnašovice - Martinice

* I/55 Hulín, most přes řeku Rusavu

Úsek je v zimních měsících opět průjezdný (s omezenou rychlostí). Oprava mostu bude pokračovat na jaře 2023, a to po skončení topné sezóny, kdy proběhne demontáž plynovodu. Provoz už ale nebude omezen. Pouze do dokončení prací, což má být nejpozději do konce května, bude platit snížená rychlost 30 km/h.

Hulín, most přes řeku Rusavu (I/55)

* I/57 křižovatka s ulicí Mostecká, Vsetín

Ve Vsetíně probíhá stavba takzvané rampy Mostecká. Stavba řeší vybudování dvou nových křižovatkových větví frekventované křižovatky silnic I/57 a I/69 ve Vsetíně v místní části Rokytnice. Úpravou dojde ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu, jde  totiž o velmi nebezpečný úsek, kde často dochází k nehodám s tragickými následky.
Kvůli této stavbě je uzavřeno parkoviště u silnice I/69, platí snížená rychlost na 30 km/h a v obou směrech na silnici I/69 jsou zúžené jízdní pruhy. Upozorňujeme řidiče na zvýšený pohyb vozidel stavby na silnici I/57.
Další dopravní omezení, bez kterého se práce v roce 2023 neobedou, ŘSD upřesní později. Dokončení celé stavby je plánováno v roce 2024.

ŘSD, Vsetín, stavba rampa Mostecká

Obecné informace:

Rizikovým místem na silnicích ve Zlínském kraji je podle statistik zatáčka v ulici Objízdná v Otrokovicích. Vychází to z nových informací Portálu nehod. Ten sleduje místa, kde především mladší řidiči častěji bourají kvůli vysoké rychlosti. Proč je tato zatáčka v Otrokovicích místem častějších nehod, vysvětluje datový analytik Jan Chalas z Portálu nehod:

* Stacionární radary ve Zlínském kraji

Stacionární radar měří aktuální rychlost vozidla pouze na jednom konkrétním místě.
Tlakové senzory jsou umístěné v 16 mm široké a 25 mm hluboké drážce pod povrchem silnice a to ve vzdálenosti cca 1 m od sebe. Pokud přes ně přejede automobil, vypočítá Traffistar jeho rychlost a kamera ji zaznamená spolu s registrační značkou, tváří řidiče, rychlostí, datem a časem přestupku.

Mapu stacionárních radarů ve Zlínském kraji najdete ZDE.

Nové radary na úsekové měření rychlosti přibyly od března 2023 ve Zlíně na Kudlově a na Salaši. 

Nejnovější články

Stránky