Doprava ve Zlínském kraji - stavby, uzavírky, omezení

Informace pro motoristy o významných dopravních stavbách a rekonstrukcích komunikací ve Zlínském kraji. Články pod aktuálními uzavírkami jsou řazeny podle aktuálnosti, tedy sestupně od nejnovějších.

Aktuálně:

Zlín - dokončení křižovatky Březnická-Mostní

Pro městskou hromadnou dopravu končí od 1. prosince výlukový provoz v podobě autobusové linky č. 32X. Trolejbusy budou opět jezdit po trolejovém vedení na obratiště Sportovní hala. Cestující budou mít k dispozici nové zastávky Univerzitní park a Zimní stadion.

* I/55  - oprava silnice mezi Ostrožskou Novou Vsí a Uherským Ostrohem

9. října začala oprava povrchu komunikace za zhruba kilometrovém úseku mezi Ostrožskou Novou Vsí a Uherským Ostrohem. Práce v úseku v délce 1,1 km budou rozděleny do čtyř etap. V první fázi oprav, která potrvá zhruba do konce října, bude zachován jednosměrný provoz ve směru z Ostrožské Nové Vsi do Uherského Ostrohu. V opačném směru budou řidiči uzavřený úsek objíždět přes Hluk. V dalších fázích opravy bude v kratších pracovních úsecích zaveden kyvadlový provoz na semafory. V pracovní době ho budou řídit pracovníci vybavení vysílačkami. Dokončení prací je plánováno nejpozději v prvním prosincovém týdnu.

Objízdná trasa ONV-UO 10_2023

* D55 – nájezd ve směru z Uherského Hradiště

Čtěte také

V souvislosti s postupem prací na stavbě mostu D55 Napajedla – Babice bude od října 2023 uzavřen nájezd na dálnici D55 ve směru z Uherského Hradiště (EXIT 34)!. Provoz bude veden po silnici I/55 přes okružní křižovatku do Kvítkovic. Vzhledem k vysoké vytíženosti komunikace I/55 se očekávají dopravní komplikace. Toto omezení potrvá až do roku 2025.

Napajedla, stavba mostu, objížďka 10/2023

* I/57 Lidečko

Do konce roku bude probíhat oprava mostu přes potok Pulčínka před obcí Lidečko. Řidiči po celou dobu oprav projíždějí po již zprovozněném mostním provizoriu. 

Dlouhodobější uzavírky a omezení:

* Palačovská spojka

Čtěte také

V červnu 2023 byla zahájena stavba Palačovské spojky - čtyřproudové silnice, po které se dostanou lidé z Valašska rychleji na dálnici. Úsek dlouhý přes 5 kilometrů začíná kousek od Lešné u Valašského Meziříčí a skončí připojením na dálnici D48. Dokončena by měla být v roce 2023.

* D55, most u Napajedel

20. dubna 2023 začala stavba mostu a souvisejících objektů u Napajedel na Zlínsku. Budovaný úsek budoucí D55 Napajedla – Babice má délku 0,5 km. Stavbu dálnice z Napajedel do Spytihněvi a Babic komplikuje terén, kde se v úzkém prostoru setkává řeka, železnice a obecní zástavba. 
Stavba D55 5506 Napajedla – Babice je rozdělena do dvou etap. Stavba mostu přes řeku Moravu, která navazuje na obchvat Otrokovic, je první etapou. Po jejím dokončení ŘSD naváže další etapou dálnice D55 mezi Napajedly a Babicemi.

D55, Napajedla, most – srpen 2023:

* Zahnašovice - Martinice

Čtěte také

Vzhledem k posunu prací na stavbě dálnice D49 v úseku Hulín – Fryšták bude nutné částečně uzavřít křižovatku u Zahnašovic u Holešova. Omezení začalo platit 8. 11. Minimálně do konce roku 2023 bude zcela neprůjezdná obslužná komunikace mezi Zahnašovicemi a Martinicemi (silnice Šindelná).

Zachován zůstává provoz mezi Žeranovicemi a Martinicemi. Objízdná trasa vede do 31. července pro všechna vozidla přes město Holešov. Od 1. srpna budou vozidla nad 7,5 t jezdit přes průmyslovou zónu Holešova.

* I/50 v Buchlovských kopcích

Od 9. listopadu 2023 je zde doprava po opravách plně obnovená a řidiči by tak měli místem projíždět bez komplikací.

* I/57 křižovatka s ulicí Mostecká, Vsetín

Ve Vsetíně probíhá stavba takzvané rampy Mostecká. Stavba řeší vybudování dvou nových křižovatkových větví frekventované křižovatky silnic I/57 a I/69 ve Vsetíně v místní části Rokytnice. Úpravou dojde ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu, jde  totiž o velmi nebezpečný úsek, kde často dochází k nehodám s tragickými následky.
Kvůli této stavbě je uzavřeno parkoviště u silnice I/69, platí snížená rychlost na 30 km/h a v obou směrech na silnici I/69 jsou zúžené jízdní pruhy. Upozorňujeme řidiče na zvýšený pohyb vozidel stavby na silnici I/57.
Další dopravní omezení, bez kterého se práce v roce 2023 neobejdou, ŘSD upřesní později. Dokončení celé stavby je plánováno v roce 2024.

Obecné informace:

Rizikovým místem na silnicích ve Zlínském kraji je podle statistik zatáčka v ulici Objízdná v Otrokovicích. Vychází to z nových informací Portálu nehod. Ten sleduje místa, kde především mladší řidiči častěji bourají kvůli vysoké rychlosti. Proč je tato zatáčka v Otrokovicích místem častějších nehod, vysvětluje datový analytik Jan Chalas z Portálu nehod:

* Stacionární radary ve Zlínském kraji

Stacionární radar měří aktuální rychlost vozidla pouze na jednom konkrétním místě.
Tlakové senzory jsou umístěné v 16 mm široké a 25 mm hluboké drážce pod povrchem silnice a to ve vzdálenosti cca 1 m od sebe. Pokud přes ně přejede automobil, vypočítá Traffistar jeho rychlost a kamera ji zaznamená spolu s registrační značkou, tváří řidiče, rychlostí, datem a časem přestupku.

Mapu stacionárních radarů ve Zlínském kraji najdete ZDE.

Nové radary na úsekové měření rychlosti přibyly od března 2023 ve Zlíně na Kudlově a na Salaši. 

Nejnovější články

Stránky