Opilý muž mířil ve Zlíně zbraní na kurýra, hrozí mu až osm let vězení. Tvrdil, že si dělal jen legraci

23. srpen 2019 12:19

Incident se odehrál v neděli dopoledne, když kurýr doručoval balíček adresátovi do Zlína – Malenovic. Opilý příjemce na kurýra namířil zbraň a přinutil jej si lehnout. Pak tvrdil, že žertoval.

Opilý pětačtyřicetiletý muž ohrožoval v neděli ve Zlíně zbraní kurýra. Dvaadvacetiletý student útočníkovi doručoval balíček, zákazník však na něj namířil pistoli a donutil mladíka, aby si lehl na zem. „Agresor následně tvrdil, že si jen dělal legraci, a kurýra nechal odejít, ale podle policie se choval nevypočitatelně. Za výtržnictví a vydírání mu v případě odsouzení hrozí až osmileté vězení,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Student z Kopřivnice na Novojičínsku, který si přivydělává jako kurýr zásilkové služby, v neděli dopoledne doručoval balíček muži ze Zlína-Malenovic. "Setkání předcházelo několik telefonátů, kdy se spolu domlouvali na přesném místě předání. Už z telefonátů bylo zřejmé, že zákazník není ve své kůži," popsala situaci mluvčí.

Čtěte také

Když se setkali, kurýr chtěl předat balíček adresátovi. "Ten ale vytáhl zbraň, kterou měl za opaskem, na kurýra ji namířil a několikrát důrazně řekl, ať si lehne na zem. Student učinil, co po něm muž se zbraní chtěl," uvedla mluvčí. Ozbrojený muž podle ní následně studentovi pokynul, aby vstal, načež se mu omluvil. Tvrdil, že si jen dělal legraci. "Kurýr předal muži balíček, a co nejrychleji odjel. Celou událost poté oznámil policistům ve Zlíně," sdělila Kozumplíková.

Policisté po vyslechnutí kurýra vyrazili na místo incidentu. "Nebylo totiž jasné, zda muž se zbraní někomu neublíží. Policisté navíc zjistili, že za podobné jednání už byl jednou odsouzen. Pod legendou se jim podařilo dostat muže z bytu, v němž bydlel, ven. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení poté agresora, který byl zjevně podnapilý, zadrželi a převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu vyšší než tři promile," doplnila mluvčí.

Ještě předtím muž vydal policii všechny zbraně a náboje, které měl v bytě. „Jednalo se o dvě plynové, dvě airsoftové zbraně a jeden znehodnocený samopal. Zbraň, s níž mířil na kurýra, byla podle zjištění policistů plynová,“ dodala zlínská policejní mluvčí.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související