„To máte pocit, že je konec,“ popisuje post-covidové problémy jedna z pacientek. Zlínská nemocnice pro tyto lidi zřídila speciální ambulanci

1. březen 2021

Stále více lidí má problémy po prodělaném koronaviru. Zlínská nemocnice proto nabízí péči ve speciální post-covidové ambulanci.

Čtěte také

Je to rok, co se v Česku objevily první případy nemoci covid-19. Zlínský kraj patřil v uplynulých měsících mezi regiony, kde bylo nejvíce nemocných. A na zdravotníky se nyní stále častěji obracejí lidé, kteří kvůli prodělané nemoci mají stále problémy s dušností, bolestmi hlavy a kloubů a psychické problémy. Ve zlínské nemocnici proto otevřeli takzvané post-covidové oddělení.

Jaké problémy mají tito pacienti? Jakým způsobem je lze léčit? I to se dozvíte v reportáži redaktorky Veroniky Žeravové.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová