Letošní hlavní postava Jízdy králů ve Vlčnově byla doslova z královské rodiny

27. květen 2024 10:14

Slovácký Vlčnov opět po roce pořádal tradiční Jízdu králů. Stovky lidí se v neděli 26. května 2024 přišly podívat na krojovaný průvod jezdců střežících svého krále.

Čtěte také

Králem letošní Jízdy králů ve Vlčnově byl letos devítiletý František Janča. Ten je doslova z královské rodiny - v čele průvodu totiž tradičně v dívčím kroji s růží v ústech už v minulosti jelo několik jeho příbuzných.

Zatímco král nesmí po celou dobu jízdy promluvit, jeho takzvaní legrůti i letos hýřili spontánními i připravenými vyvolávkami na mnoha zastávkách v obci. Pozvání k mikrofonu Českého rozhlasu Zlín přijal také otec letošního krále Martin Janča. Poslechněte si reportáž z letošní Jízdy králů ve Vlčnově.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.