Kino Máj v Uherském Brodě opět otevírá. Nenabízí filmy, ale očkování

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Očkovací centrum Uherský Brod

Zájemci o očkování se můžou hlásit do nového očkovacího centra. V pátek 9. dubna se otevřelo v uherskobrodském Kině Máj.

Podívat se na film tam už spoustu měsíců nemůžete, kina jsou totiž kvůli opatřením proti šíření koronaviru zavřená. Jedno z nich – Kino Máj v Uherském Brodě se ale 9. dubna otevřelo. Místo paní pokladní ale tu návštěvníky přivítají lékaři a zdravotní sestry – kino se totiž proměnilo v očkovací centrum.

Zdravotníci tam mohou naočkovat asi 300 lidí denně. Kvůli nedostatku vakcín je ale kapacita zpočátku omezená na 600 týdně. Zájemci se na toto místo můžou registrovat prostřednictvím Centrálního rezervačního systému.

Bližší informace o tomto očkovacím místě najdete ZDE. Souhrnné informace o očkování ve Zlínském kraji pak na https://rozhl.as/ockovaniveZLkraji.

Jak moc je náročná proměna kina v očkovací centrum? O tom natáčel v Uherském Brodě redaktor Michal Sladký.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.