Ke Zlínskému kraji neodmyslitelně patří rally. Tento sport tu má dlouhou tradici a láká tisíce fanoušků

3. duben 2024

Rally sport má ve Zlínském kraji dlouholetou tradici a těší se velké popularitě. První závody se začaly jezdit už za Baťovy éry.

Valašská Rallye, Rallysprint Kopná, Rally Vsetín, Mikuláš Rally Slušovice, ale hlavně Barum Czech Rally Zlín. Milovníci rally sportu si ve Zlínském kraji na nedostatek soutěží stěžovat nemohou a jak ukazuje velká návštěvnost těchto závodů, každoročně si je diváci opravdu užívají.

Kolik úsilí stojí příprava každého ročníku slavné "barumky"? A jaká budoucnost čeká tuto rally? S dlouholetým ředitelem soutěže Miloslavem Regnerem si v dalším dílu cyklu Kořeny povídala redaktorka Českého rozhlasu Zlín Silvie Pospíšilová.

Miloslav Regner, ředitel organizačního výboru Barum Czech Rally Zlín

Tento článek je součástí seriálu reportáží Českého rozhlasu Zlín KOŘENY. Všechny jeho díly najdete ZDE.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.