Každá rostlina je jiná, proč bychom neměli být my, říká o jedinečnosti Aneta Langerová

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Aneta Langerová

Na rozhlasovou pohovku Jožky Kubáníka usedla zpěvačka Aneta Langerová. Tématem pořadu bylo „tělo“, a proto byla řeč hlavně o její písni Tělo 2086.

Zpěvačka Aneta Langerová, která je asi nejznámější vítězkou českých televizních zpěváckých soutěží, vydala na konci loňského roku nové album Dvě slunce. Jedna z jeho písní nese název Tělo 2026 a varuje před anonymním nekontaktním světem sociálních sítí. „Pokud by přestal fungovat lidský kontakt, nevím, jak bychom se dorozumívali. Pro vývoj člověka je důležité, aby se setkávali,“ říká Aneta.

A pokud jde o vnímání vlastního těla, doporučuje jednoduchou, ale hodně těžkou věc: být sám sebou. Konkrétně říká: „Mít sami sebe je to nejdůležitější, co můžeme mít. Abychom se o sebe mohli opřít a být kdykoli, kdekoli a s kýmkoli a přitom se cítit dobře.“

Poslechněte si celý rozhovor s Anetou Langerovou.

Další záznamy i pozvánky na vysílání Jožky Kubáníka najdete na https://rozhl.as/Kubanik.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?