Festival Masters of Rock ve Vizovicích se ani letos konat nebude

7. duben 2021

Jeden z největších rockových festivalů v Evropě, vizovický Masters of Rock, se ani letos neuskuteční. Kvůli koronaviru pořadatelé 18. ročník přesunuli na červenec 2022. Vstupenky zůstanou platné.

Jedním z důvodů přeložení festivalu je to, že své turné na letošní rok zrušila britská skupina Judas Priest, která měla být hlavní hvězdou vizovické akce. Britská kapela přislíbila svou účast i v příštím roce. 

Podobně je tomu u většiny skupin, které účast na 18. ročníku festivalu ve Vizovicích už dříve potvrdily. "Myslím si, že se to podaří identicky přeložit i podruhé. Ze stran kapel je strašná chuť dodržet to, co slíbily," uvedl ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.

Vstupenky na festival jsou v prodeji od předloňska. V platnosti podle pořadatelů zůstanou i pro příští rok. Po přeložení z loňska se měl festival letos uskutečnit v termínu od 8. do 11. července. Nový termín je od 7. do 10. července 2022.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.