Barum Rally se příští rok na Zlínsko vrátí, bude se ale zřejmě důsledněji vybírat vstupné

3. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Škoda Fabia R5 Jana Kopeckého a Pavla Dreslera na Barum Rally ve Zlíně
0:00
/
0:00

Pořadatelé Barum Rally věří, že po zrušení letošního ročníku se příští rok rychlá auta na silnice v okolí Zlína vrátí. Kvůli ekonomické situaci ale musejí uvažovat nad změnami ve financování závodu.

Kvůli pandemii nemoci covid-19 se letos nemohl uskutečnit jubilejní padesátý ročník zlínské Barum Rally. Pořadatelé ho chystají na příští rok a věří, že se uskuteční. Variantu, že by se závod v okolí Zlína nejel dva roky po sobě, nechtějí připustit.

Jak ale uvedl ředitel Barum Czech Rally Zlín Miloslav Regner, další ročník bude mít velký problém s financováním. Jedním z řešení je podle něj důslednější vybírání vstupného u tratí, sám ho ale nepovažuje za ideální. "Kdyby každý zaplatil to základní vstupné, tedy stokorunu, řadu sponzorů bychom nepotřebovali. Bohužel český divák je ochoten se plazit někde za keřama, aby se dostal na rychlostní zkoušku zadarmo," konstatuje Regner.

Kniha o Barum Rally 

Organizátoři zlínské Barum Rally vydali teď před Vánoci knihu fotografií mapující padesátiletou historii závodu. Chtějí tak už teď lákat fanoušky na léto příštího roku.

Kniha nabízí především historické fotografie doprovázené stručným textem. Jedním z kmotrů se stal trojnásobný vítěz Barum Rally Roman Kresta.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.