Padesátý ročník Barumky se letos nepojede. Rally bude příští rok

1. červenec 2020 11:45

Pořadatelé se rozhodli 50. ročník akce, která je součástí ME, přeložit na příští rok

Barum Czech rallye Zlín se letos v srpnu neuskuteční.

Pořadatelé se rozhodli 50. ročník akce, která je součástí ME, přeložit na příští rok.

Přestože se pořadatelům podařilo rozpočet díky fanouškům a partnerům naplnit, z důvodů nutných omezení kvůli koronaviru se rozhodli akci přeložit.

"Momentálně nevíme, jak by vše vypadalo, kdyby v našem kraji začala platit omezující opatření, která platí nyní například v Moravskoslezském kraji," uvedl zástupce ředitele soutěže Jan Regner na dnešní tiskové konferenci ve Zlíně.

"Cítíme, že když se 50. ročník udělá příští rok, bude to důstojné. Nevíme, zda je správné rozhodnutí ano nebo ne, to nám ukáže až budoucnost," přiznal Regner.

Definitivní rozhodnutí, že se rallye letos nepojede, padlo až dnes. "Zatím jsme utratili asi 2,5 milionu korun, a kdybychom se rozhodli, že pojedeme, museli bychom začít platit další smlouvy. Hlavní však je, že chceme jet závody s diváky, mít slušné startovaní pole a doprovodný program," řekl ředitel rallye Miloslav Regner s tím, že organizátoři si zároveň nechtějí pokazit renomé, které si vybudovali.

Pořadatelé v minulém týdnu avizovali, že jim chybí asi 3,5 milionu korun k pokrytí rozpočtu, a o pomoc pořádali i fanoušky. Spíše však symbolicky. "Abychom si ověřili, zda za námi lidi stojí. Na transparentním účtu se sešlo přes 300.000 korun, ozvali se nám i další partneři, cítili jsme podporu primátora Zlína i Barum. Celou částku jsme tak během týdne dokázali naplnit. Rizika však byla velká," řekl Jan Regner.

Podle primátora Zlína Jiřího Korce epidemiologové navíc nebyli myšlence pořádání rallye nakloněni. Tradičně totiž do regionu kvůli ní přijížděly desetitisíce fanoušků motorsportu. "Pro město Zlín, co se týká cestovního ruchu a ekonomiky, je to ale špatná zpráva. Věřím však, že příští ročník nám vše nahradí," řekl Korec. "Kdyby byly nějaké (zdravotní) problémy, mohli by obyvatelé poukazovat, že zde rallye nechtějí," uvedl Miloslav Regner.

Jan Kopecký, vítěz Barum rally 2019
Barum Rally
autor: Český rozhlas Zlín

Související