Expedice Z101 po stopách Hanzelky a Zikmunda – putování Afrikou 2021 až 2022

8. březen 2023

První část putování Expedice Z101 Afrikou probíhal od dubna 2021 do července 2022. Za tu dobu po stopách cestovatelů Hanzelky a Zikmunda procestovala Tunis, Egypt a Súdán, na závěr pak zařadila speciální ostrovní etapu.

Čtěte také

Expedice Z101 se v dubnu 2021 vydala do Afriky, aby po stopách cestovatelů Hanzelky a Zikmunda zjistila, jak se za 74 let změnil africký kontinent. Během cesty se snaží navštívit místa, kde vznikly slavné fotografie pánů Hanzelky a Zikmunda, a na stejných místech pořídit takzvané srovnávací fotografie. 

Každý týden popisoval v reportážích pro Český rozhlas cestovatel Tomáš Vaňourek dobrodružství, která na cestách s Lindou Piknerovou a speciálem George zažívají.

My vám je nabízíme pravidelně i na webu a v podcastech, a tentokrát i v souhrnu první etapy, která trvala 430 dnů.

Přidáváme i krátkou animaci dosavadního putování Expedice Z101:

Dobrodruh Tomáš Vaňourek jede ve stopách cestovatelů Hanzelky a Zikmunda

Expedice Z101

Vše o cestě Expedice Z101 najdete na rozhl.as/ExpediceZ101, všechny reportáže si můžete pustit i v podcastových aplikacích mujRozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.