Expedice Z101 po stopách Hanzelky a Zikmunda – putování Afrikou 2021 až 2022

8. březen 2023

První část putování Expedice Z101 Afrikou probíhal od dubna 2021 do července 2022. Za tu dobu po stopách cestovatelů Hanzelky a Zikmunda procestovala Tunis, Egypt a Súdán, na závěr pak zařadila speciální ostrovní etapu.

Čtěte také

Expedice Z101 se v dubnu 2021 vydala do Afriky, aby po stopách cestovatelů Hanzelky a Zikmunda zjistila, jak se za 74 let změnil africký kontinent. Během cesty se snaží navštívit místa, kde vznikly slavné fotografie pánů Hanzelky a Zikmunda, a na stejných místech pořídit takzvané srovnávací fotografie. 

Každý týden popisoval v reportážích pro Český rozhlas cestovatel Tomáš Vaňourek dobrodružství, která na cestách s Lindou Piknerovou a speciálem George zažívají.

My vám je nabízíme pravidelně i na webu a v podcastech, a tentokrát i v souhrnu první etapy, která trvala 430 dnů.

Přidáváme i krátkou animaci dosavadního putování Expedice Z101:

Dobrodruh Tomáš Vaňourek jede ve stopách cestovatelů Hanzelky a Zikmunda

Expedice Z101

Vše o cestě Expedice Z101 najdete na rozhl.as/ExpediceZ101, všechny reportáže si můžete pustit i v podcastových aplikacích mujRozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

chariton.jpg

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.