Drsný sever ve Zlíně. Studentská kriminálka Cornelia startuje pouť za diváky

Kriminální film Cornelia má dnes ve Zlíně premiéru.

Severskou kriminálku z prostředí industriálního Zlína natočili studenti Univerzity Tomáše Bati v čele s autorem scénáře Radimem Svobodou.

Děj diváky zavede mezi policisty z hospodářské kriminálky. Mladý poručík Adam Tománek vyšetřuje případ podvodného převedení krachující firmy Cornelia na bílého koně.

„Severská kriminálka má svou specifickou chladnost, odcizenost. V tom jsem se jí chtěl přiblížit,“ říká režisér a autor scénáře Radim Svoboda. Ten se už podílel například na natáčení seriálu Rapl.

Na scénáři přitom autoři spolupracovali s policisty z Generální inspekce bezpečnostních sborů. Chtěli, aby scény byly co nejvíce reálné.

A Zlín považují filmaři za ideální kulisy. Natáčelo se třeba v areálu bývalých Baťových závodů, ale i na jiných místech ve městě a v jeho okolí. Ve filmu se tak objeví tradiční baťovské domky nebo obyčejné sídlištní paneláky na Jižních Svazích.

Do hlavní role mladého poručíka obsadil herce brněnského Divadla Husa na provázku Dominika Telekyho, jeho tchána ztvární Jan Grygar známý jako strážmistr Jaroš z Četnických humoresek a v roli vyšetřovatele se objeví zlínský herec Zdeněk Julina. A ve filmu hrají i další zlínští herci Markéta Kalužíková a Josef Koller.

Související