Poslechněte si: O metanolové kauze i filmu, který má dnes premiéru

22. duben 2018

Příběh filmu Metanol vznikl na základě skutečných událostí, které před pěti lety otřásly Českou republikou. Nápad hlavních viníků vyrobit a levně prodat jedovatý koktejl stál život téměř padesát lidí a desítky dalších zmrzačil. Hosty Apetýtu budou dva lidé, které právě kauza metanol pojí. Novinářka Lenka Szántó napsala scénář k tomuto snímku a státní zástupce Roman Kafka aktéry případu poslal před soud.

 

Metanolová aféra je co do počtu obětí druhou nejhorší katastrofou v dějinách České republiky, více lidských životů si vyžádaly už jen povodně z roku 1997.

Smrtící směs etanolu s metanolem zabila od 3. září 2012 do 28. února 2014 48 osob, necelá stovka se otrávila. Mnozí z postižených mají vážně poškozené zdraví, řada lidí přišla o zrak.

Ve filmu hrají Lukáš Vaculík, David Máj, Martin Finger, Veronika Freimanová, Kristýna Maléřová-Podzimková, Vasil Fridrich nebo Vladimír Kratina. Televizní diváci budou moci první díl snímku s názvem Tekutá smrt zhlédnout v neděli 22.4. Druhý díl Deset tisíc litrů se na obrazovkách objeví o týden později.

Film Metanol
Film Metanol
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.