Co Čech, to houbař
Houby byly vždy jednou ze složek tradičního jídelníčku a houbaření oblíbeným koníčkem našich dědečků a babiček. A platí to i dnes.
A jak je na tom s houbařením Zlínský kraj? Na houby můžete ve Zlínském kraji vyrazit do Bílých karpat, Hostýnských vrchů, do Beskyd nebo do lesů pohoří Chřiby, kam se s houbaři a mikrofonem vydala redaktorka Českého rozhlasu Zlín Markéta Macháčková.
V reportáži se mimo jiné dozvíte, jak je to s houbařením mimo Česko, nebo že můžete s odborníky vyrazit na mykologickou procházku.
Tento článek je součástí seriálu reportáží Českého rozhlasu Zlín KOŘENY. Všechny jeho díly najdete ZDE.
Související
-
O houbách a houbaření s Alenou Filípkovou, zakladatelkou Mykologického klubu Salaš
S Alenou Filípkovou, vášnivou houbařkou a zakladatelkou Mykologického klubu Salaš nejen o tamní vyhlášené výstavě se stovkami exponátů a houbách kolem nás.
-
Krásy Bílých Karpat
Orchidejové louky, tajemné vědmy, stará řemesla nebo průzračné studánky. To je část bohatství Bílých Karpat, o kterém vám v cyklu reportáží vypráví publicista Petr Slinták.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.