700 let Zlína – historie, současnost i budoucnost v reportážích

Zlínský hokej

Hokej má ve Zlíně téměř stoletou tradici. Minulost je s přestávkami úspěšná, současnost už méně. A jaká bude budoucnost?

Organizovaný hokej ve Zlíně založili dělníci Baťových továren v roce 1929 pod názvem SK Baťa Zlín. Umělé ledové plochy se klub dočkal až v roce 1957. Ta byla na místě současného stadionu.

Čtěte také

V nejvyšší soutěži se Zlín s výjimkou úspěšných 60. let dlouho objevoval jen epizodně, natrvalo se v ní usadil teprve od roku 1980. K historicky první medaili v podobě bronzu došel Zlín v sezoně 1984/85 v bráně s Jiřím Králíkem.

I toho uslyšíte v reportáži, ve které zmíníme i slavná jména zlínského hokeje včetně dvou zesnulých hokejistů Karla Rachůnka a Luďka Čajky, po kterém je nyní hokejový stadion pojmenován.

A poslechněte si i ostatní reportáže z cyklu k výročí 700 let Zlína. Najdete je na https://rozhl.as/Zlin700. Další budeme postupně přidávat a vy je můžete slyšet i v našem vysílání každé pondělí po 14. hodině.

Vysíláme na frekvencích
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)
UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)
VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)
ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)
nebo na internetu na zlin.rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.