700 let Zlína – historie, současnost i budoucnost v reportážích

Jižní Svahy

Sídliště Jižní Svahy stojí na severní straně Zlína. Jižní se jmenují proto, že na ně celý den svítí slunce právě z jižní strany.

Návrhy na vybudování velkého obytného komplexu ve Zlíně byly už ve dvacátých letech minulého století, budovat se ale začalo až v 70. a 80. letech. Tomuto období se říká první etapa výstavby. Druhá etapa pak probíhala po roce 1980 a následovala i třetí, která trvá až do současnosti a začala po roce 1989.

V zástavbě výrazně ční dva segmentové domy, jeden z roku 1978, druhý byl postaven o pět let později. V roce 2003 přibyl k dominantám Jižních Svahů kostel. Oblíbený je v této lokalitě Centrální park a aktuálně se zde staví zajímavý vodní biotop.

Mají se ještě Jižní Svahy kam rozrůstat? A co vznikne na místě známého torza nedostavěného obchodního domu z roku 1988? I to se dozvíte v reportáži redaktorky Českého rozhlasu Zlín Petry Kopáskové.

A poslechněte si i ostatní reportáže z cyklu k výročí 700 let Zlína. Najdete je na https://rozhl.as/Zlin700. Další budeme postupně přidávat a vy je můžete slyšet i v našem vysílání každé pondělí po 14. hodině.

Vysíláme na frekvencích
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)
UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)
VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)
ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)
nebo na internetu na zlin.rozhlas.cz.

autoři: Andrea Kratinová , Růžena Vorlová
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.