Zlínská základní škola ožila vlastními parlamentními volbami

10. únor 2023 11:05

Žáci zlínské základní školy na Kvítkové ulici si vyzkoušeli, co obnáší opravdové volby. Po kampaních sedmdesáti uchazečů zde volili 28 členů žákovského parlamentu.

Chodby polepené volebními plakáty nebo prostor pro kampaň ve školním rozhlase. Hesla a sliby, jako například „WC papíry do každé kabinky“ nebo „Buzerace lepší život nezajistí“.

V Základní škole Kvítková ve Zlíně uspořádali volby do žákovského parlamentu, kterými několik týdnů žila doslova celá škola. Inspirací byly pro žáky nedávné prezidentské volby.

Zájem kandidovat byl na rozdíl od předchozích let obrovský – o pozici člena žákovského parlamentu se ucházelo přes 70 kandidátů, kteří ve vlastních kampaních představovali svůj program a priority a dva týdny se snažili zaujmout spolužáky-voliče. Další žáci si mohli vyzkoušet působení ve volebních komisích, všichni pak byli voliči.

Výsledky voleb budou známy za týden, po volbách totiž následují ve Zlínském kraji jarní prázdniny. Zvolených 28 zástupců se bude potkávat dvakrát do měsíce a budou se snažit ovlivňovat dění ve škole.

Průběh žákovských parlamentních voleb na ZŠ Kvítková ve Zlíně zaznamenala na mikrofon i na fotografiích redaktorka Českého rozhlasu Zlín Blanka Kovandová.

Spustit audio

Související