Zemřela legenda moravskoslovenského folkloru, zpěvačka Vlasta Grycová

20. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vlasta Grycová na snímku z roku 2014

Ve věku 78 let zemřela lidová zpěvačka Vlasta Grycová ze Strání na Uherskohradišťsku. Českému rozhlasu to potvrdilo vedení obce i její přátelé z řad folkloristů.

Čtěte také

Vlasta Grycová také působila jako sólová zpěvačka Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů, proslula i jako interpretka balad z moravskoslovenského pomezí, připomíná bývalý ředitel uherskobrodského muzea, etnograf Pavel Popelka ze Strání.

„Rozdávala dobrou náladu, všechny věci komentovala tak nějak moudře, citlivě. Byla velkým člověkem, jak po stránce lidské, tak hudební. Ze Strání odchází první dáma folkloru.“

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.