Z kuchařky Marie Baťové: k „čaji o páté“ patří nejoblíbenější čokoládové sušenky malého Tomíka

Čokoládové sušenky podle Marie Baťové
Čokoládové sušenky podle Marie Baťové

Český rozhlas Zlín vám přináší exkluzivně další z receptů manželky Tomáše Bati Marie Baťové. Kuchařka s jejími recepty vyjde do konce prázdnin.

Během prázdnin vydá Nadace Tomáše Bati ve Zlíně kuchařku 99 sladkých teček Marie Baťové. Český rozhlas Zlín vám pravidelně každou neděli exkluzivně přináší malou ochutnávku z této připravované knihy. Dnes tomu nebude jinak. Redaktorka Saskia Mišová společně s Gabrielou Culík Končitíkovou z Nadace Tomáše Bati společně upečou nejoblíbenější sušenky malého Tomíka.

Co se tak nejčastěji podávalo u Baťů k odpolednímu čaji? Neboli takzvaným čajům o páté?

U nich to bylo zřejmě drobné cukroví. Různé varianty rohlíčků, makové, ořechové, mandlové, byly to slané věci. A byla to spousta sušenek, keksů na různé variace. To, co dnes známe – kávové sušenky z ječné mouky, ořechové sušenky, lité sušenky, mandlové, zázvorové… Ale takové asi nejvíce úspěšné, které se nám podařily, tak byly čokoládové sušenky s opravdu velkými kousky čokolády.

ČOKOLÁDOVÉ SUŠENKY: DOBA PŘÍPRAVY - 30 minut; DOBA PEČENÍ - 40 minut (2 plechy po 20 minutách); INGREDIENCE - 250 g moučkového cukru, 400 g hladké mouky, 300 g polohrubé mouky, 150 g másla, 60 g čokolády, 4 vejce, 1 prášek do pečiva, 1 vanilkový cukr; POSTUP - moučkový a vanilkový cukr utřeme s vejci a změklým máslem, přidáme mouku a prášek do pečiva. Čokoládu nasekáme na středně velké kostky přibližně o velikosti půl centimetru a vše řádně promícháme. Na plech vložíme pečicí papír a pomocí lžíce tvoříme rovnoměrné bochánky, případně můžeme těsto vyválet a pomocí vykrajovátek tvořit sušenky; PEČENÍ - pečeme v troubě předehřáté na 150 °C a pečeme dozlatova přibližně 15–20 minut.

Spustit audio

Související