Volný večer ve Slováckém divadle: Improvizace, kde se divák stává režisérem
Pro diváky, kteří mají rádi překvapení a neobvyklé zážitky, je připraveno improvizační představení Slováckého divadla v Uherském Hradišti s názvem Volný večer. Podrobnosti o něm prozradil v rozhovoru herec Tomáš Žilinský.
Známým zlým snem herců je situace, že stojíte v plném světle na forbíně jeviště, před plným sálem a nevíte, co máte říkat? Přesto jsou herci, kteří přímo vyhledávají situace, které nejsou od té popsané moc vzdálené. Ti se vrhají do dobrodružství zvaného improvizace. Jedním z nich je herec Tomáš Žilinský. Ten s kolegy Danielem Gajdošem a Jakubem Zelinkou účinkuje v projektu Slováckého divadla v Uherském Hradišti s názvem Volný večer, ve kterém je každá repríza vlastně premiérou.
Čím je toto improvizační představení neobyčejné a jak to celé funguje? „Nechtěli jsme hodinu improvizovat sami, ale chtěli jsme tam vtáhnout i diváka. Takže tam máme kolo štěstí a neštěstí, kam nám lidi píšou lístečky, co by chtěli vidět,“ vysvětluje Tomáš.
Jaká je v tomto představení úloha Kolotočáře a Pána času, kteří jsou z řad diváků? Kam a kdy na toto neobyčejné představení zajít? I to se dozvíte v záznamu rozhovoru s hercem Tomášem Žilinským.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.