Volný večer ve Slováckém divadle: Improvizace, kde se divák stává režisérem

Pro diváky, kteří mají rádi překvapení a neobvyklé zážitky, je připraveno improvizační představení Slováckého divadla v Uherském Hradišti s názvem Volný večer. Podrobnosti o něm prozradil v rozhovoru herec Tomáš Žilinský.

Známým zlým snem herců je situace, že stojíte v plném světle na forbíně jeviště, před plným sálem a nevíte, co máte říkat? Přesto jsou herci, kteří přímo vyhledávají situace, které nejsou od té popsané moc vzdálené. Ti se vrhají do dobrodružství zvaného improvizace. Jedním z nich je herec Tomáš Žilinský. Ten s kolegy Danielem Gajdošem a Jakubem Zelinkou účinkuje v projektu Slováckého divadla v Uherském Hradišti s názvem Volný večer, ve kterém je každá repríza vlastně premiérou.

Čím je toto improvizační představení neobyčejné a jak to celé funguje? „Nechtěli jsme hodinu improvizovat sami, ale chtěli jsme tam vtáhnout i diváka. Takže tam máme kolo štěstí a neštěstí, kam nám lidi píšou lístečky, co by chtěli vidět,“ vysvětluje Tomáš.

Jaká je v tomto představení úloha Kolotočáře a Pána času, kteří jsou z řad diváků? Kam a kdy na toto neobyčejné představení zajít? I to se dozvíte v záznamu rozhovoru s hercem Tomášem Žilinským.

Spustit audio

Související