Vodící psi trénovali ve Zlíně

Nevidomí s vodícími psy různých plemen si vyzkoušeli své dovednosti ve Zlíně. Patnáct nevidomých se zde potkalo na letním rekondičním pobytu, který zorganizoval spolek Vodící pes.

Spolupráce nevidomého se psem není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Musí si na sebe zvyknout a hodně trénovat. V tom jim pomáhá spolek Vodící pes, který pořádá pravidelná cvičení v různých městech. Tentokrát v rámci letního rekondičního pobytu trénovalo 15 nevidomých ve Zlíně.

Cvičitelé během těchto cvičení nevidomým radí, jak nejlépe se čtyřnohými pomocníky pracovat zejména v neznámém prostředí a situacích. Pro kvalitní práci psa je totiž potřeba známé trasy v místě bydliště nevidomého člověka čas od času změnit a poznat nové situace, aby se zvířata nebála práce v neznámém prostředí. 

Doprovázel je i náš reportér Roman Verner, který natočil zajímavou reportáž. V ní se mimo jiné dozvíte, jak takový výcvik probíhá, proč se používají psi různých plemen, jakou povahu musí vodící pes mít nebo jak dlouho se pes a jeho pán spolu sžívají.

My nabízíme fotografie přímo z výcviku:

Vodící psi trénují ve Zlíně
autor: Roman Verner
Spustit audio

Související