Ve Vietnamu jsem známější než v Česku, říká gólman 1. FC Slovácko Filip Nguyen

Filip Nguyen je třicetiletý fotbalový brankář, který aktuálně velmi úspěšně chytá za 1. FC Slovácko. Začátkem roku plánoval přestup do nejvyšší vietnamské soutěže, ze kterého ale sešlo.

Máma je Češka, otec z Vietnamu. Je mu 30 let, je to rodilý Pražák a nyní je jednou z hvězd 1. FC Slovácko. Na sociální síti Facebook v Česku má 52 tisíc sledujících. To je brankář Filip Nguyen, který byl hostem Českého rozhlasu Zlín. 

V rozhovoru s moderátorem Pavlem Vackem rozebrali nejen aktuální formu a výsledky domovského klubu, ale i Filipovy plány do budoucna. Aktuálně totiž nevyšel jeho plánovaný přestup do policejního fotbalového týmu FC Cong An Ha Noi.

Sleduje vietnamskou fotbalovou soutěž? A má raději českou nebo vietnamskou kuchyni? Odpovědi i na tyto otázky najdete v záznamu rozhovoru s Filipem Nguyenem.

 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.