Ve Vietnamu jsem známější než v Česku, říká gólman 1. FC Slovácko Filip Nguyen

15. březen 2023

Filip Nguyen je třicetiletý fotbalový brankář, který aktuálně velmi úspěšně chytá za 1. FC Slovácko. Začátkem roku plánoval přestup do nejvyšší vietnamské soutěže, ze kterého ale sešlo.

Máma je Češka, otec z Vietnamu. Je mu 30 let, je to rodilý Pražák a nyní je jednou z hvězd 1. FC Slovácko. Na sociální síti Facebook v Česku má 52 tisíc sledujících. To je brankář Filip Nguyen, který byl hostem Českého rozhlasu Zlín. 

V rozhovoru s moderátorem Pavlem Vackem rozebrali nejen aktuální formu a výsledky domovského klubu, ale i Filipovy plány do budoucna. Aktuálně totiž nevyšel jeho plánovaný přestup do policejního fotbalového týmu FC Cong An Ha Noi.

Sleduje vietnamskou fotbalovou soutěž? A má raději českou nebo vietnamskou kuchyni? Odpovědi i na tyto otázky najdete v záznamu rozhovoru s Filipem Nguyenem.

 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...