Turistika je opravdu pro každého. Načerpejte od zasvěcených inspiraci, kam vyrazit
Turistika je už po staletí oblíbenou aktivitou lidí po celém světě. Je to skvělý způsob, jak si užít krásy přírody, udělat něco pro své zdraví a načerpat novou energii. A především je to aktivita, která je dostupná lidem všech věkových kategorií a úrovní fyzické zdatnosti, dokonce i vozíčkářům nebo rodinám s kočárky.
Všechny epizody
Na rozdíl od jiných sportů a aktivit turistika nepotřebuje žádné speciální vybavení ani drahé oblečení. Stačí si vzít pohodlné boty a oblečení a vyrazit do přírody. Můžete si jít na krátkou procházku parkem, nebo se vydat na celodenní túru do hor. Možností je nekonečně.
Zkuste načerpat inspiraci, kam se vypravit, z naší série rozhovorů.
Tipy na procházky a výlety ve Zlínském kraji najdete na rozhl.as/TipyNaVyletZL.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.