Tradiční Velikonoce ve Slováckém muzeu: Příležitost k pečení, pletení, zdobení a zábavě

27. březen 2024

Uplést pomlázku, upéct jidáše, vyrobit velikonoční výzdobu – to vše si mohli před Velikonocemi vyzkoušet návštěvníci Slováckého muzea v Uherském Hradišti.

Naladit se na Velikonoce se mohli před těmito svátky návštěvníci Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Jeho pracovníci připravili tradiční velikonoční akci, na které se zdobily kraslice, peklo typické velikonoční pečivo, pletly pomlázky nebo třeba vyráběla velikonoční dekorace.

Reportáž s žáky páté třídy z tamní Základní školy Sportovní, kteří akci navštívili, natočil redaktor Českého rozhlasu Zlín Michal Sladký.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.