Stíhat ho je obtížné, v práci i v běhu. To říkají o Radimovi Holišovi kolegové i blízcí

16. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Radim Holiš, ANO
0:00
/
0:00

Radim Holiš, budoucí hejtman Zlínského kraje, je starostou Rožnova pod Radhoštěm. V krajských volbách 2020 vedl ve Zlínském kraji kandidátku hnutí ANO, které volby vyhrálo.

Ve Zlíně dnes /16.10/ podepsali krajskou koaliční smlouvu zástupci vítězného hnutí ANO, Pirátů, ODS a sociálních demokratů. Lidoveckého hejtmana Jiřího Čunka vystřídá Radim Holiš.

Koalice bude mít v krajském zastupitelstvu 24 z 45 mandátů.  V radě ANO obsadí tři křesla, další tři budou mít Piráti, dvě ODS a jedno ČSSD. Počet náměstků hejtmana vzroste z dosavadních tří na pět, přičemž ANO bude mít dva, Piráti, ODS a ČSSD po jednom. Do opozice míří KDU-ČSL, STAN, SPD a koalice Trikolóry, Soukromníků a Nezávislých.

Radim Holiš je rodákem z Valašského Meziříčí a je narozen ve znamení lva. Jaký je kolega a jaký by mohl být jako hejtman, zjišťovala v Rožnově naše reportérka. Poslechněte si, co o něm říkají jeho kolegové a blízcí.

autoři: Gabriela Hykl , rvorlova
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...