Separační zdi sloužily ve městech k oddělení křesťanských a židovských obyvatel. Část jedné najdete i v Kroměříži
20. srpen 2025
Víte, k čemu dříve ve městech sloužily tzv. separační zdi? K jedné takové, kterou najdete v Kroměříži, se můžete vydat v reportáži s historičkou Markétou Mercovou.
Čtěte také
Židovská obec v Kroměříži patřila ve středověku k těm nejvýznamnějším na Moravě. Později vzniklo na území města ghetto, které dodnes připomíná tzv. separační zeď. Kde ji v Kroměříži najdete a kudy v minulosti vedla? Dozvíte v reportáži redaktorky Českého rozhlasu Zlín Markéty Macháčkové.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.




