Samec afrického slona Jack si na nové prostředí ve zlínské zoo zvykl nebývale rychle. Sežere tolik, co tři místní samice dohromady
Překvapivě brzy si samec slona afrického Jack zvykl na nové prostředí a tři samice s mládětem ve zlínské zoo. Už nyní je spolu s nimi ve společném výběhu Karibuni.
Pozdní léto si ve výběhu zlínské zoo užívá africký slon Jack. Chovatelé přitom čekali, že si na nové prostředí a tři samice s mládětem bude zvykat déle. Z maďarské zoo Sosto ho přivezli 6. září a aklimatizoval se za pouhé dva týdny.
Třicetiletý samec má přispět k rozšíření chovu o další slůňata přirozeným rozmnožováním. V expozici Karibuni ho sledoval reportér Českého rozhlasu Zlín Roman Verner, můžeme vám tak nabídnout nejen reportáž, ale i fotogalerii.
V rozhovoru s chovateli a ředitelem zoo se pak například dozvíte, že Jack sežere tolik, co tři místní samice dohromady, a jedna ze samic už mu zdá se "nadbíhá".
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Drogy, znásilnění i informace o zneužití v dětství. Klientky pražskému ‚psychoterapeutovi‘ bezmezně důvěřovaly
-
Lidovcům se nelíbí, že ODS a TOP 09 v Praze použijí značku ‚Spolu‘. Budou si konkurovat i v boji o Senát
-
Uzavření slávistické tribuny Sever nemusí nic řešit. V minulosti se fanoušci přesunuli jinam, říká Baček
-
Spekulace i opomenuté důkazy. Vysvětlujeme, proč má soud znovu řešit propuštění Dominika Feriho



