„Psaní první knihy mi trvalo 11 let,“ prozradila spisovatelka Alena Mornštajnová

Spisovatelka Alena Mornštajnová žije ve Valašském Meziříčí. Největší popularitu jí přinesl román Hana z roku 2017. O rok později jí vyšla první kniha pro děti Strašidýlko Stráša.

Dříve překládala a učila angličtinu, nyní už je ale spisovatelkou „na plný úvazek“. Psaní bylo vždy jejím snem, dlouho ale hledala cestu k tomu, jak tyto plány zrealizovat.

Svou prvotinu Slepá mapa, kterou psala kvůli vytíženosti a nedostatku času 11 let, vydala v roce 2013. Inspirací k napsání tohoto románu bylo povídání paní Alžběty, se kterou Alena Mornštajnová cestovala vlakem.

Po knize Hotýlek v roce 2015 vyšel v roce 2017 román Hana, který čtenáře velmi zaujal. Kniha pojednává o epidemii břišního tyfu ve Valašském Meziříčí v roce 1945 a věnuje se tematice holocaustu. Námět pro tuto knihu čerpala ze zprostředkovaného vyprávění své babičky, z kroniky města a také hygienických zpráv. Dalšími knihami z její tvorby byly Strašidýlko Stráša (pro děti) a Tiché roky.

Proč se k psaní nedostala už v mládí? Jaká bude její další kniha, kdy vyjde a o čem bude? Dozvíte se v záznamu rozhovoru.

Spustit audio

Související