První hokejista z východu, který byl jedničkou draftu NHL. Roman Hamrlík děkoval zlínskému hokeji, rodičům a bratrovi

23. leden 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Poděkování Romana Hamrlíka

Odchovanec zlínského hokeje je novým členem Síně slávy českého hokeje.

Po stovkách odehraných zápasech v NHL, reprezentačních startech a hlavně olympijské zlaté medaili má Roman Hamrlík další ocenění.

Odchovanec zlínského hokeje je totiž novým členem Síně slávy českého hokeje. A k tomu má Roman Hamrlík ještě jeden historický unikát.

Kotoul udělám, až porazíme Kometu. Libor Kašík věří v lepší časy ve Zlíně

Libor Kašík

Po návratu do Zlína chce Libor Kašík znovu přesvědčit o svých kvalitách.

Roman Hamrlík byl nejen prvním Čechoslovákem, který byl jedničkou draftu NHL. Do nejlepší ligy světa si ho tehdy Tampa Bay vybrala také jako prvního hokejistu z Východní Evropy.

Ze Zlína ale do Síně slávy včera večer dorazit nemohl, Roman Hamrlík je aktuálně v Severní Americe. A tak místo něj přijel otec Zdeněk. Roman Hamrlík poslal vzkaz.

"Je to velká čest a pocta být nominován mezi legendy a velké persony českého hokeje. Strašně si toho vážím a moc to pro mě znamená. Největší zásluhu na tomto ocenění mají rodiče a brácha (Martin Hamrlík)," vzkázal ze zámoří Hamrlík. „Chtěl bych poděkovat zlínskému hokeji,“ dodal hokejista.

Čtyřiačtyřicetiletý Hamrlík patřil k pilířům obrany na olympijském turnaji v Naganu, kde Češi vybojovali první hokejové zlato pod pěti kruhy. Zúčastnil se také olympiády v Salt Lake City 2002 a MS v letech 1994 a 2004. Byl i členem týmu, který postoupil do semifinále Světového poháru 2004. Další medaile už se ale nedočkal.

V národním mužstvu sehrál 37 utkání a jednou skóroval. Na klubové úrovni oblékal dres Zlína, poté jako jednička draftu NHL 1992 působil dlouhodobě v zámoří. V dresech Tampy Bay, Edmontonu, New York Islanders, Calgary, Montrealu, Washingtonu a New York Rangers si připsal 1395 startů v základní části NHL a 638 bodů díky 155 gólům a 483 asistencím. Ve 113 zápasech play off přidal 41 bodů (3+38).

autor: fk
Spustit audio

Související