Úspěšný hokejový víkend. Vsetín je už dva body za prvním, Zlín vyhrál potřetí za sebou

21. leden 2019
Vsetín porazil v souboji o druhé místo Kladno

Zlín se dostal na desáté místo zajišťující play off. Vsetín ve šlágr kola porazil Kladno.

Zlín:

Hokejisté Zlína porazili ve 37. kole extraligy Mladou Boleslav 4:1 a po třetí výhře v řadě se posunuli na 10. místo tabulky. Velkou zásluhu na tom měl brankář Libor Kašík, který si připsal 42 úspěšných zákroků. Zlín porazil Mladou Boleslav i potřetí v sezoně.

Do prvních větších šancí se přitom dostali hosté. Nejprve nabídku samostatného úniku nevyužil Bernad, načež střela Šťastného skončila na tyčce. A když Bruslaři nevyužili ani přesilovou hru, z gólu mohli radovat domácí. V 9. minutě jim zajistil vedení Kulda.

Zlínu se vydařil vstup do druhé třetiny a ve 23. minutě jejich náskok zvýšil Fryšara, který se štěstím úspěšně zakončil svou akci. Nejprve střílel vedle, následně ale překonal Krošelje poté, co objel branku.

Za další tři minuty už domácí vedli 3:0. Při přesilovce Krošelj podcenil Šlahařovu dorážku, čímž pro mladoboleslavského brankáře zápas skončil. Ve zbytku třetiny se Bruslaři snažili alespoň snížit, k většímu ohrožení Kašíkovy branky se ale nedostali.

To se jim začalo dařit ve třetí dvacetiminutovce, kdy Kašíka překonal ve 46. minutě Žejdl a připravil jej o možné premiérové čisté konto. Vzápětí mohli hosté zápas zdramatizovat ještě více, Popelkovo vyloučení ale nepotrestali.

V 58. minutě Středočeši při další početní výhodě odvolali i brankáře a při hře šest na čtyři měl dobrou pozici Šťastný, Kašíka ale nepřekonal. Následně snadnou nahrávku na modré čáře pokazil Kotvan, načež chyboval s pukem i Klepiš, čehož k definitivnímu rozhodnutí zápasu využil střelou do opuštěné branky Ondráček.

Zlín vyhrál potřetí za sebou

Vsetín:

Hokejisté druhého Vsetína zdolali ve šlágru 48. kola první ligy třetí Kladno 6:1 a po sedmé výhře za sebou se přiblížili na rozdíl dvou bodů vedoucí Jihlavě.

Vsetín sice s Rytíři rychle nabral ztrátu, když po 17 sekundách otevřel skóre kanadský obránce Brendon Nash, ale v polovině úvodní části zahájil obrat Radim Kucharczyk a v 17. minutě otočil stav kanonýr Luboš Rob.

V druhém dějství Valaši definitivně rozhodli dalšími třemi góly. Nejdříve využil přesilovku Jakub Teper, potom přidal druhou branku v utkání a celkově 35. v sezoně nejlepší střelec soutěže Rob a prosadil se také Tomáš Pitule. Výhru Vsetína před 5065 diváky dovršil ve 43. minutě Ondřej Kopta.