Osobní auto dnes ráno srazilo dvě školačky ve Zlíně. Dívky šly po označeném přechodu

Dvě školačky dnes ráno srazil řidič osobního vozu ve Zlíně. Dívky podle policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové přecházely po vyznačeném přechodu v ulici K Pasekám.

Po nehodě je zdravotníci odvezli do nemocnice. „Obě dívky šly po přechodu pro chodce, kde je srazil jednatřicetiletý řidič. Muž po nehodě na místě zastavil, dechová zkouška u něj požití alkoholu nezjistila,“ řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Jedna z dívek byla zraněná lehce, u druhé zdravotníci zranění kvalifikovali jako středně těžké. Řidič se při nehodě nezranil. 

Příčiny a okolnosti nehody policisté vyšetřují. Muže podezírají ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. "V případě odsouzení hrozí řidiči až jeden rok odnětí svobody nebo zákaz činnosti. Celková škoda činí asi 20 000 korun," uvedla Kozumplíková.

Podobné případy se letos staly i v jiných regionech. Čtrnáctiletou školačku srazil před týdnem v Havířově osobní automobil. Řidič z místa ujel, neposkytl dívce pomoc.

A těžkým zraněním podlehla v nemocnici devítiletá dívka, kterou minulý týden ve čtvrtek odpoledne srazilo auto na hrázi Nechranické přehrady na Chomutovsku.

Související