Opilí fanoušci napadli v Hradišti v přesile policisty, hlídka se musela bránit

17. květen 2021 11:24
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fanoušci Slovácka při jednom ze zápasů s pražskými Bohemians. Ilustrační foto

Fanoušci Slovácka napadli po sobotním fotbalovém utkání policisty. Hrozí jim až čtyři roky vězení.

Až čtyřleté vězení hrozí fanouškům Slovácka, kteří po utkání nejvyšší fotbalové soutěže mezi 1. FC Slovácko a pražskými Bohemians napadli dvojici policistů. K události došlo v sobotu o tři čtvrtě na deset večer mimo stadion v Uherském Hradišti před restaurací Krček. Policie zprávu zveřejnila dnes.

"Incident se udál poté, co jeden z fanoušků kopl do projíždějícího služebního vozidla a poplival čelní sklo. Dvoučlenná hlídka proto z automobilu vystoupila a šla incident řešit. Při tom byli oba policisté napadeni nejméně šesti zjevně podnapilými osobami, ostatní lidé přihlíželi a napadení si natáčeli. Hlídka se bránila použitím slzotvorného prostředku a hmatů a chvatů," uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Při napadení policisté podle ní utrpěli drobné oděrky a došlo také k poškození služebního vozidla. Na místo následně dorazilo několik policejních hlídek.

"V souvislosti s tímto incidentem jsme zadrželi pět osob, které jsou nyní podezřelé ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a výtržnictví, za což jim hrozí až čtyřleté vězení," poznamenala policejní mluvčí.

Incident i nadále šetří uherskohradišťští kriminalisté. Podle policie je velmi pravděpodobné, že podezření ze spáchání trestných činů si vyslechnout také další fanoušci. Právní kvalifikaci také zřejmě policisté doplní o trestný čin poškození cizí věci.

Spustit audio

Související