Ondřej Vetchý bavil návštěvníky Letní filmové školy Uherské Hradiště

2. srpen 2022

Desítky návštěvníků Letní filmové školy v Uherském Hradišti se setkaly s hercem Ondřejem Vetchým. Před zaplněným hledištěm mluvil o svých hereckých začátcích nebo o souhře s kolegy.

Ondřej Vetchý převzal na Letní filmové škole v Uherském Hradišti Výroční cenu Asociace českých filmových klubů. Podle programového ředitele Jana Jílka si ocenění zaslouží za desítky výrazných rolí, kterými pomáhal definovat českou kinematografii.

Ondřej Vetchý na "filmovce" zároveň uvádí tři snímky, ve kterých hraje, a návštěvníkům nabídl i takzvanou Lekci filmu, ve které bavil historkami z filmového prostředí.

Nabízíme reportáž z tohoto milého setkání s oblíbeným hercem i videozáznam Letní filmové školy:

A pokud vás zajímá, jak je na Letní filmové školy letos postaráno o VIP osobnosti, nabízíme festivalovou Hvězdnou minutu Jožky Kubáníka:

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...