O vdovský, vdovecký a pozůstalostní důchod lze zažádat i pět let zpětně. Poté nárok na výplatu zaniká

4. prosinec 2019

Kdy a jak zažádat o vdovské, vdovecké a pozůstalostní důchody v poradně Apetýtu hovořila pracovnice Okresní správy sociálního zabezpečení Vsetín Jaroslava Martinková.

Jaroslava Martinková

Jaroslava Martinková, vedoucí důchodového oddělení Okresní správy sociálního zabezpečení Vsetín odpovídala v poradně Českého rozhlasu Zlín také na dotazy posluchačů, týkající se výpočtu pozůstalostních, vdoveckých a vdovských důchodů.

V rozhovoru s moderátorkou Andreou Kratinovou také probrali vše, co se této problematiky týká, včetně toho, kdy a jak je možné o tyto typy výplaty sociálních dávek zažádat. A také mnoho dalšího, co jste možná o tomto tématu nevěděli.

Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiosouboru nebo v našem audioarchivu.

autor: Andrea Kratinová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.