Nejvíc jsem jako malý poslouchal Lunetic, prozrazuje písničkář Pokáč

Vtipné, hravé, oblíbené. Nejčastější přívlastky spojené s jeho písněmi. Řeč je o Janu Pokorném, známějším pod pseudonymem Pokáč, který se stal v listopadu 2021 stříbrným Slavíkem.

Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, je český písničkář a textař, který se doprovází na kytaru a ukulele. V textech většinou hravě zpracovává témata týkající se obyčejného života.

Za úspěch vděčí svému nadšení pro hudbu a obrovské vytrvalosti. „Já si zpívám furt a pořád. Když někde třeba chodíme na houby, tak vždycky najdu úplnej prd, protože celou dobu furt někde bloumám v křoví a zpívám si nový melodie,“ říká v rozhovoru Pokáč.

Nové písně si procvičuje, kdekoliv to jen jde. Prvním posluchačem je většinou jeho roční syn Teodor. „Můj syn je většinou poměrně věrnej posluchač, vrtí se u toho a chvilku nepláče,“ dodává Pokáč. Jako malý sám nejvíce poslouchal skupiny Lunetic a Backstreet Boys, které jdou dle jeho slov i dnes výborně zahrát na kytaru.

Trvanlivou hudební tvorbu Pokáč přirovnává ke stavbě, která kvalitu své konstrukce udrží desítky let, pokud stojí na pořádných základech.

V rozhovoru na rozhlasové pohovce Jožky Kubáníka, který nabízíme v záznamu, se dozvíte něco i o jeho tvorbě a plánech, obědu s Lucií Bílou nebo setkání s Jarkem Nohavicou.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka najdete i na webu https://rozhl.as/Kubanik nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...