Moravské děti: své oblíbené písně tentokrát zpívají žáci z Katolické základní školy v Uherském Brodě

20. květen 2019

Písničky zní od pondělí do pátku krátce před sedmou nebo potom v odpolední repríze pár minut před 14 hodinou.

Není to běžná základní škola. Vyučování v Katolické základní škole v Uherském Brodě děti zahajují modlitbou. Jelikož je škola menšího typu, panuje zde rodinná atmosféra. Mimo povinnou výuku náboženství mají děti jinak předměty jako na jiných základních školách. Děti si oblíbily informatiku, tělocvik, výtvarnou výchovu a hlavně velmi rády zpívají písničky různých žánrů.

Moravské děti Českého rozhlasu Zlín je projekt, kdy redaktoři jezdí do základních a středních škol kraje a natáčejí s dětmi písničky, rozhovory a přání. Školy se mohou hlásit na zlin@rozhlas.cz nebo přímo do redakce na adresu Český rozhlas Zlín, Osvoboditelů 187, Zlín, 760 01. 

autor: Saskia Mišová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.