Moravské děti: tento týden vám zpívají děti ze ZŠ Nový Hrozenkov. A zvládnou třeba i Kabáty

Písničky zní od pondělí do pátku krátce před sedmou nebo potom v odpolední repríze pár minut před 14 hodinou.

Je členem skupiny Defekt Rock, je věřící a ještě k tomu učitel. Josefa Jakubkoviče poznala redaktorka Andrea Kratinová během svého natáčení Moravských dětí na základní škole v Novém Hrozenkově na Valašsku. Jeho žáci zpívají nejen písničky jeho skupiny, ale také populární hity kapely Kabát. Ale zvládnou třeba i pohádkovou klasiku Tři oříšky pro Popelku.

Moravské děti Českého rozhlasu Zlín je projekt, kdy redaktoři jezdí do základních a středních škol kraje a natáčejí s dětmi písničky, rozhovory a přání. Školy se mohou hlásit na zlin@rozhlas.cz nebo přímo do redakce na adresu Český rozhlas Zlín, Osvoboditelů 187, Zlín, 760 01. 

autor: Andrea Kratinová

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.