Michal Zetel skončí k 31. srpnu 2020 na vlastní žádost ve funkci ředitele Slováckého divadla

Michal Zetel, ředitel Slováckého divadla v Uherském Hradišti

Michal Zetel stál v čele divadla v Uherském Hradišti od roku 2015. Jeho nástupce, po jeho odchodu v létě příštího roku, vzejde z výběrového řízení.

Osmatřicetiletý Michal Zetel skončí k 31. srpnu příštího roku na vlastní žádost ve funkci ředitele Slováckého divadla v Uherském Hradišti. „Jeho nástupce vzejde z výběrového řízení, jehož vypsání připravuje město, které je zřizovatelem divadla,“ informoval dnes uherskohradišťský starosta Stanislav Blaha (ODS).

Podle Zetela vzešlo plánované ukončení spolupráce z jeho vlastního rozhodnutí. Odmítl, že by na něj město v této věci nějak tlačilo. „Rozhodl jsem se, že asi chci dělat ještě trošku jiné věci a plánuji návrat na Janáčkovu akademii múzických umění, kde bych chtěl rozšířit svoji působnost. A samozřejmě taky bych se chtěl více věnovat režii na volné noze,“ řekl Zetel.

Radnice začne v nejbližší době připravovat výběrové řízení na nového ředitele. Výběrová komise by podle Blahy měla být složena především z divadelních odborníků. „Potenciální uchazeči zcela jistě jsou někde dneska vázáni, někde pracují, a musí se z toho úvazku vyvázat. Z tohoto pohledu je dost pravděpodobné, že ten termín může být i šibeniční. Na druhou stranu s panem ředitelem jsme domluveni, že pokud v rámci převzetí divadla novým ředitelem bude potřeba delší časový prostor, tak na tom budeme dále spolupracovat,“ uvedl starosta.

Na konci letošního roku skončí Zetel i v roli uměleckého ředitele divadla. V této funkci ho od 1. ledna nahradí Lukáš Kopecký, který je absolventem Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) v Brně a momentálně působí jako režisér v Českém rozhlase Brno. Zkušenosti má ale i jako divadelní režisér.

Ředitelem divadla jmenovali Zetela radní města v září 2014 na základě výběrového řízení. Do funkce nastoupil v září 2015, kdy v ní vystřídal dlouholetého ředitele uherskohradišťské scény Igora Stránského.

Michal Zetel vystudoval JAMU v Brně, obor činoherní režie. Podílel se na založení Divadla Tramtarie v Olomouci a založil Buranteatr v Brně. Se Slováckým divadlem spolupracoval od roku 2012 a od roku 2015 je jeho ředitelem.

autor: Český rozhlas Zlín|zdroj: ČTK
Spustit audio

Související