Ludvík Vaculík v archivních nahrávkách i vzpomínkách přátel

23. července 2021 by se dožil 95 let rodák z Brumova na Zlínsku, prozaik a autor manifestu 2000 slov Ludvík Vaculík. Připomínáme ho v archivních nahrávkách.

Čtěte také

Ludvík Vaculík byl český prozaik, fejetonista, publicista, disident, autor manifestu Dva tisíce slov a zakladatel samizdatové edice Petlice. Napsal například romány Sekyra nebo Morčata. Jako rodák z Brumova na Zlínsku se občas i ve svých dílech vracel k valašskému nářečí.

Útržky života Ludvíka Vaculíka sestavila pro cyklus Rodáci známí neznámí z archivních záznamů redaktorka Petra Kopásková.

Na svého přítele přišel do studia Českého rozhlasu Zlín zavzpomínat i zlínský spisovatel, divadelník a právník Josef Holcman. Jeho vyprávění najdete v audioarchivu našeho vysílání z pátku 23. července 2021 před půl čtvrtou odpoledne.

Spustit audio

    Mohlo by vás zajímat

    Nejposlouchanější

    Více z pořadu

    E-shop Českého rozhlasu

    Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

    Václav Žmolík, moderátor

    tajuplny_ostrov.jpg

    Tajuplný ostrov

    Koupit

    Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.