Letošní první hříbě napajedelského hřebčína porodila tamní nejlepší klisna

13. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy První hříbě roku 2021 v Hřebčíně Napajedla

Hřebčín v Napajedlích na Zlínsku má první letošní hříbě. To přišlo na svět 11. 1. 2021. Matkou je nejlepší klisna napajedelského chovu Dally Hit.

Jak prozradila zootechnička Kateřina Zápařková, ryzka s bílýma nohama a lysinou se narodila 4 dny před plánovaným termínem. Její matka Dally Hit porodila první mládě roku i v roce 2020.

Zájemci, kteří se chtějí účastnit vymýšlení jména pro toto hříbě, které by mělo začínat na písmeno "D", ať své návrhy zasílají na e-mail: info@napajedlastud.com

První hříbě roku 2021 v Hřebčíně Napajedla

Hřebčín Napajedla je v současné době největším chovatelským zařízením anglického plnokrevníka v České republice. Chovatelé očekávají letos narození zhruba dvaceti mláďat.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.