Koronavirus uzavřel obchod v Uherském Brodě. Hledají se lidé, kteří tam nakupovali a necítí se dobře

25. březen 2020 16:27
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Testy na koronavirus (ilustrační foto)

U personálu v prodejně U Sládků v Uherském Brodě byla potvrzena nákaza koronavirem.

Nejde o člověka s cestovatelskou anamnézou, s největší pravděpodobností onemocněl z kontaktu s někým nakaženým. Zákazníci obchodu, kteří mají zdravotní potíže, mají kontaktovat hygieniky, řekla dnes mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová. Obchod je zavřený.

"Hejtman Jiří Čunek v souladu s hygienickými opatřeními vyzývá všechny občany, kteří v první polovině měsíce března, tedy od 1. do 14. března 2020 nakupovali v prodejně potravin U Sládků v Uherském Brodě a měli či mají zdravotní obtíže respiračního charakteru, aby se neprodleně přihlásili na Krajskou hygienickou stanici Zlínského kraje na telefon 601 096 524 nebo e-mail covid19@khszlin.cz," uvedla Kousalová.

Čtěte také

"Požádal jsem starostu Uherského Brodu Ferdinanda Kubáníka, aby tuto výzvu rozšířil k co možná největšímu počtu obyvatel a využil tak všechny dostupné informační prostředky," uvedl Čunek. Výzva se již objevila na webových stránkách města.

Malý obchod by měl být zavřený několik dní, nyní se dezinfikuje.

Ve Zlínském kraji byla dosud potvrzena nákaza novým typem koronaviru u 77 lidí, nejvíce je jich na Uherskohradišťsku, a to 36.

autor: Český rozhlas Zlín
Spustit audio

Související