Komorní festival se změnil na akci pro tisíce lidí. Filmová škola obsadí Uherské Hradiště

23. červenec 2018

Na festival přijedou Iva Janžurová a britský režisér Mike Leigh, připomene 100 let od narození Ingmara Bergmana, 100 let od vzniku Československa a 120 let českého filmu.

Letní filmová škola se už koná po čtyřiačtyřicáté. A z akce, které byla pouze pro odborníky z filmových klubů a na kterou jezdily desítky lidí, se stal velká filmová akce s tisíci návštěvníky.

„Máme přes šest tisíc akreditací. Z malého festivalu se stal velký,“ říkala v pořadu Rendez – vouz ředitelka festivalu Radana Korená. Podle ní přijedou do Hradiště v době konání festivalu až desítky tisíc lidí.

Festival letos nabídne přes dvě sta celovečerních filmů.

Ředitelka Letní filmové školy Radana Korená

Hosty festivalu budou herečka Iva Janžurová a britský režisér Mike Leigh. Oba umělci na největším nesoutěžním filmovém festivalu v zemi převezmou Výroční cenu Asociace českých filmových klubů (AČFK), která LFŠ pořádá.

Leigh patří mezi nejslavnější evropské filmové tvůrce. Vítěz Zlaté palmy z Cannes, Zlatého lva z Benátek a držitel Řádu britského impéria uvede na LFŠ retrospektivu svých filmů a v rámci "divoké karty" také tři snímky z historie světové kinematografie, které jej nejvíce ovlivnily. Jedním z nich budou Lásky jedné plavovlásky Miloše Formana.

Doprovodný program LFŠ mimo jiné nabídne koncerty Davida Kollera a Barbory Polákové konané zdarma na Masarykově náměstí. Dvě představení si připravil také soubor nového cirkusu Cirk La Putyka ve Slováckém divadle.

Spustit audio

Související