Komorní festival se změnil na akci pro tisíce lidí. Filmová škola obsadí Uherské Hradiště

Ředitelka Letní filmové školy Radana Korená
Ředitelka Letní filmové školy Radana Korená

Na festival přijedou Iva Janžurová a britský režisér Mike Leigh, připomene 100 let od narození Ingmara Bergmana, 100 let od vzniku Československa a 120 let českého filmu.

Letní filmová škola se už koná po čtyřiačtyřicáté. A z akce, které byla pouze pro odborníky z filmových klubů a na kterou jezdily desítky lidí, se stal velká filmová akce s tisíci návštěvníky.

„Máme přes šest tisíc akreditací. Z malého festivalu se stal velký,“ říkala v pořadu Rendez – vouz ředitelka festivalu Radana Korená. Podle ní přijedou do Hradiště v době konání festivalu až desítky tisíc lidí.

Festival letos nabídne přes dvě sta celovečerních filmů.

Ředitelka Letní filmové školy Radana Korená

Hosty festivalu budou herečka Iva Janžurová a britský režisér Mike Leigh. Oba umělci na největším nesoutěžním filmovém festivalu v zemi převezmou Výroční cenu Asociace českých filmových klubů (AČFK), která LFŠ pořádá.

Leigh patří mezi nejslavnější evropské filmové tvůrce. Vítěz Zlaté palmy z Cannes, Zlatého lva z Benátek a držitel Řádu britského impéria uvede na LFŠ retrospektivu svých filmů a v rámci "divoké karty" také tři snímky z historie světové kinematografie, které jej nejvíce ovlivnily. Jedním z nich budou Lásky jedné plavovlásky Miloše Formana.

Doprovodný program LFŠ mimo jiné nabídne koncerty Davida Kollera a Barbory Polákové konané zdarma na Masarykově náměstí. Dvě představení si připravil také soubor nového cirkusu Cirk La Putyka ve Slováckém divadle.

Spustit audio

Související