Já jsem teď trošku víc šperkař, který si občas zazpívá, žertuje Lucie Bílá o tom, co ji v současnosti baví
Před jedním ze svých koncertů na Moravě navštívila studio Českého rozhlasu Zlín zpěvačka Lucie Bílá. V rozhovoru ji můžete opět více poznat a potvrdit si, že je to energií nabitá, spontánní, milá a přívětivá osoba.
Řeč byla nejen o obnovené soutěži Zlatý slavík a o Karlu Gottovi, ale také o divadle, které nese jméno Lucie Bílé.
To vzniklo v době covidové, kdy se Lucie Bílá rozhodla postupně omezit svoje hostování v Hudebním divadle Karlín a investovat energii i čas do nového Divadla Lucie Bílé (dříve Ta Fantastika Praha), které se bude věnovat českému divákovi, a ve kterém bude i sama vystupovat. Divadlo prošlo kompletní rekonstrukcí a k vidění je tu i spousta divadelních představení.
Její aktuálně největší koníček, výroba šperků, také souvisí s omezeními doby nedávno minulé. "Já jsem teď trošku víc šperkař, který si občas zazpívá," odpovídá s humorem sobě vlastním na otázku, co ji v současné době nejvíc baví. Za výtěžek z výroby těchto šperků pak kupuje invalidní vozíky, aktuálně už čtyřicátý.
Poslechněte si záznam celého rozhovoru, ve kterém mimo jiné říká: "Slavík vždycky byl a bude Karel Gott".
Související
-
Můj syn měl být Péťa, změnili jsme to až když se narodil, prozrazuje Lucie Bílá
Nomen omen je latinské rčení, které se používá v případě, kdy jméno osoby vyjadřuje jeho charakteristickou vlastnost. Napadlo vás někdy, jak moc jméno ovlivňuje náš život?
-
Říkali jí malá Šafránková, stejně jako ona hrála Eva Josefíková princezny i Barunku v Babičce
Eva Josefíková je rodačka z Uherského Hradiště. Nyní je celorepublikově známou hereckou tváří a za sebou má role od princezen přes lékařky po potvory.
-
Pierre Richard nemá problém fotit se s fanoušky jen tak v teplákách, prozradila Taťána Brzobohatá
Na rozhlasovou pohovku Jožky Kubáníka přijala pozvání někdejší Miss World Taťáňa Gregor Brzobohatá. Prozradila mnohé nejen o svém přátelství s hercem Pierrem Richardem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.