Hrob Ivety Bartošové nebo hraběte Drakuly, i to někdy hledají návštěvníci Valašského muzea v přírodě

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm letos navštívil rekordní počet návštěvníků. Ne všichni ale věděli, jak se v národním muzeu chovat, a průvodcům často pokládají nezvyklé otázky.

Pandemie změnila chování mnohých Čechů. Namísto víkendů v obchodních centrech začali více chodit do přírody a taky navštěvovat památky.

Svědčí o tom i rekordní návštěvnost Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Lidé, kteří do muzeí dříve nechodili, ale často neznají pravidla a průvodcům pokládají nezvyklé otázky. Jaké? Na to se ptala průvodce rožnovského muzea Jakuba Vejmelky reportérka Českého rozhlasu Zlín Gabriela Hykl.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.