Hamé Babice díky nové technologii ročně ušetří přes 300 milionů litrů vody
26. duben 2023 15:34
Společnost Hamé v Babicích na Uherskohradišťsku spustila novou technologii na rekuperaci a recyklaci vody. Umožní jí ročně uspořit stovky milionů litrů vody a také energie na její ohřev. Díky tomu firma ušetří desítky milionů korun.
Novou technologii na zpětné využití vody spustila společnost Hamé Babice na Uherskohradišťsku. Při sterilizaci paštik a dalších produktů by měla ročně ušetřit přes 300 milionů litrů vody, což je 75 procent současné spotřeby. Díky recyklací tepla také každý rok uspoří zhruba pět tisíc megawatthodin energie.
Vybudování technologie stálo zhruba 85 milionů korun. Investice by se společnosti měla vrátit do šesti let.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Oceněný irský novinář: Ukrajina je můj domov. Chtěl jsem tam, odkud všichni ostatní utíkali
-
Už po prvním zápase. Šampionát ve fotbale má po startu stejný počet červených karet jako celé MS 1978
-
‚Děláme vše pro to, abychom ji zprůjezdnili.‘ Část dálnice D2 u Brna zůstává kvůli nehodě dál uzavřená
-
Krejčíková ukončila dvouleté čekání. Česká tenistka si poprvé od triumfu na Wimbledonu zahraje o titul