Gymnazisté z Uherského Hradiště opět navštívili Terezín, jejich připomínka tamních událostí je velmi netradiční a emotivní
16. květen 2022 15:43
Od roku 2014 jezdí studenti uherskohradišťského gymnázia do Terezína. Při pietním aktu uctívají 51 lidí, kteří zemřeli při poslední popravě 2. května 1945. Jejich profesorka Miroslava Poláková založila neobvyklou tradici - každý ze studentů při pietním aktu zastupuje jednoho ze zavražděných.
S dvěma kvintami z Gymnázia Uherské Hradiště tentokrát vyrazila do Terezína i redaktorka Českého rozhlasu Zlín Petra Kopásková, aby pro vás natočila, jak tato ojedinělá akce probíhá.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Sociolog: Životní úroveň se od roku 2021 v průměru zlepšila. Za průměrem se ale skrývají různé příběhy
-
Novinář Wollner omluvu nevysoudil. Tvrzení o šikaně a ‚mňoukání‘ mají podle soudu pravdivý základ
-
Český rozhlas a Česká televize vyhlásily výstražnou stávku. Projeví se také ve vysílání
-
Kam patříte na mapě svobody slova? Vyzkoušejte si kalkulačku