Expedice Z101: tuniské problémy se zdravím auta i jeho řidiče

22. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Expedice Z101: Poušť v Tunisku.

Na vlnách Českého rozhlasu Zlín sledujeme cestu Tomáše Vaňourka a Lindy Piknerové s Expedicí Z101. Expedice zažívá v Tunisku první opravdu perné chvíle.

Jak se daří dobrodruhům dál kráčet v odkazu Hanzelky a Zikmunda? Expedice Z101 Tomáše Vaňourka a Lindy Piknerové odstartovala ze Zlína před měsícem, 22. dubna. A napodobují stejnou cestu, jakou 74 let před nimi urazili pánové Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund. Cestovatelská expedice se přihlásila z Tuniska, ani tentokrát ale nejde vše tak hladce, jak by si cestovatelé představovali.

Vše o cestě Expedice Z101 hledejte na https://rozhl.as/ExpediceZ101.

Expedice Z101: Poušť v Tunisku.
Expedice Z101: Poušť v Tunisku.
Expedice Z101: Poušť v Tunisku.
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.